37 новозаразени со Ковид-19 од 3143 тестирања

11 копии

Денеска во Косово стапуваат во сила новите, олеснети мерки за спречување на ширењето на пандемијата на Ковид-19, со кои, меѓу другото, се укинува полицискиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Во Косово викендов продолжи трендот на опаѓање на бројот на смртни случаи и новозаболени од Ковид-19, поради што од утре стапуваат во сила новите, олеснети ...
| | веќе видена | слични

Во текот на вчерашниот ден, во Институтот за јавно здравје на Црна Гора не биле пријавени смртни случаи од КОВИД-19 , a биле дијагностицирани 39 новозаразени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 132 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 188 | | | веќе видена

Невладината организација Движење за демократија (ДД) одржа денеска симболична акција пред амбасадата на Албанија во Косово против иницијативата „Отворен ...
сите 381 | | | веќе видена

Припадниците од Вториот баталјон од касарната Јане Сандански од Штип од рано утрото активно се вклучени во гаснење на пожарот во близина на шумскиот појс ...
сите 263 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани Министерот за здравство Венко Филипче, изјави дека голем удел во бројот на новозаразени со вирусот ...
сите 256 | | | веќе видена

Скопје и Тетово се градовите во кои бројот на новозаразени со коронавирусот и натаму расте. Според вчерашната статистика, од 54 новорегистирнани случаи од ...
сите 283 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

37 новозаразени со Ковид-19 од 3143 тестирања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: