Филипче: ВМРО-ДПМНЕ сака само да се докопа на власт, правејќи големи штети на граѓаните


„Без разлика дали е тоа надворешна политика, крупни проекти како Клинички центар, борба со пандемија, економски мерки за спас на стопанството – СДСМ при ...
| | веќе видена | слични
21 копии

СДСМ останува главен двигател на промените, партија која победува, но и постојано се менува. Промените во СДСМ се случуваат и во работните тела на партијата. ...
| | веќе видена | слични

СДСМ останува главен двигател на промените, партија која победува, но и постојано се менува. Промените во СДСМ се случуваат и во работните тела на партијата, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Навистина мислам дека се за поздравување овие позитивни сигнали којшто стигнуваат овој период којшто ги слушаме овие изминати денови. Република Северна ...
| | веќе видена | слични

На одговор на новинарско прашања за тоа какви се надежите на СДСМ во однос на тоа дали нешто може да се поправи во бугарскиот став за нашите евроинтеграции по ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владејачката СДСМ ја почнува постапката за избор на кандидати со кои ќе истрча на локалните избори закажани за вчера. На вчерашната прва седница на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Потпретседателот на СДСМ, Венко Филипче, во интервју за порталот Нова вели дека како потпретседател на партијата останува посветен на здравствените политики и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до ...
сите 398 | | | веќе видена

Српската премиерка Ана Брнабиќ изјави дека Иницијативата „Отворен Балкан“ ќе му овозможи на овој регион да има поинаква иднина, ќе овозможи поврзување на ...
сите 432 | | | веќе видена

Откако претседателот Стево Пендаровски не го потпиша новиот Изборен законик, премиерот Заев вели дека Владата ќе го укине или ќе го намали прагот од 2 отсто ...
сите 203 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 192 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 234 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 168 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Филипче: ВМРО-ДПМНЕ сака само да се докопа на власт, правејќи големи штети на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: