МЗ: Вчера се аплицирани 4.148 вакцини


Д-р Марија Гњатовиќ од Институтот за примена на нуклеарна енергија во Србија истакна дека епидемиолошката состојба во земјата е добра, благодарение на големиот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бројките кажуваат дека нешто се случува во светски рамки, првпат глобално се соочуваме со непозната работа. Крајот се наѕира, што е знак дека нашата популација ...
| | веќе видена | слични

Самите бројки кажуваат дека нешто се случува не само кај нас и во светото, крајот се наѕира што е знак дека нашата популација стекнала имунитет, вели д-р Сашко ...
| | веќе видена | слични

Во Македонија нема регистрирано смртен случај со примени две дози вакцина и стекнат имунитет, соопштуваат од Министерството за здравство.Според податоците ...
| | веќе видена | слични

Полека наближуваме до важната граница од 20 нови случаи за 14 дена на 100.000 жители, границата на прв степен на ризик од ширење на заразата, односно нивото на ...
| | веќе видена | слични

Бројот на новозаразени случаи секојдневно се намалува, па од утре следи олабавување на рестриктивните анти-ковид мерки. Здравствените власти одлучија да не се ...
| | веќе видена | слични

Полека наближуваме до важната граница од 20 нови случаи за 14 дена на 100 000 жители, границата на прв степен на ризик од ширење на заразата, односно нивото на ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во Дневникот на Сител заменик минстерот за здравство Илир Хасани кажа по официјалната изјава на компанијата, дека вакцината „Фајзер“ може ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа: Направени се 3.858 тестирања, а ...
сите 250 | | | веќе видена

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 38 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: Вчера се аплицирани 4.148 вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: