ЗОШТО ВЧЕРА СЕ ПРЕПОЛОВИ БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ - имунизирани 4.148 граѓани, наспроти 10.221 завчера


4 копии

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Интересот за вакцинација секојдневно се зголемува, а досега бројот на лица кои изразиле желба ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Граѓаните на Србија постари од 16 години кои заклучно со денешниот ден примиле барем една доза вакцина против коронавирус, од утре ќе можат да се пријават за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за развој во Владата на Германија, Герд Милер, се заложи за поправедна дистрибуција на вакцините против коронавирус. Во изјава за медиумите на ...
| | веќе видена | слични

Сите граѓани на Република Србија кои ја добиваат и првата доза на вакцина во Република Србија до денес, 31 мај, имаат право на парична помош од државата во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Населението има имунитет до 60 проценти, но тој е недоволен. За на есен според неговите пресметки најавува дека можен е бран но толку силен како претходниот, и ...
| | веќе видена | слични
3 копии
11 копии

Пуштена во употреба веб-страница (https://vakcinacija.mk/revaccination) на која може да се пријават граѓаните кои прва доза од вакцината примиле во странство, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Интересот за вакцинација против корона вирусот секојдневно се зголемува, оценуваат од Министерството за здравство. Од вчера е отворена и веб-страницата за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ДИМИТРОВ ВЕЛИ ДЕКА НЕ МОЖЕ ДА ИМА НАПРЕДОК КОГА БУГАРИЈА УЦЕНУВА Бугарија го прекршила членот 2 од Договор за добрососедство, изјави денеска Никола Димитров, ...
сите 329 | | | веќе видена

Засега нови рестриктивни мерки или некои препораки нема да има освен тоа што сега е како критериум за влез на настани, угостителски објекти и се бара најмалку ...
сите 485 | | | веќе видена

Охрид, 24. септември 2021 (ИНПРЕС) – Две успешни интервенции забележаа попладнево пожарникарите од охридската Територијална противпожарна единица. Во едниот ...
сите 6 | | | веќе видена

Генералниот секретар на Обединетите Нации, Антонио Гутереш, предупреди на потенцијална нова студена војна помеѓу Кина и Соединетите држави и побара од земјите ...
сите 192 | | | веќе видена

Веќе неколку дена молчат институциите за случајот со скандалозниот наместен тендер во ЈП Водовод. Наместен тендер како на филм од страна на Шилегов и ...
сите 159 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЗОШТО ВЧЕРА СЕ ПРЕПОЛОВИ БРОЈОТ НА ВАКЦИНИРАНИ - имунизирани 4.148 граѓани, наспроти 10.221 завчера

Од:
До кого (е-маил):
Порака: