Зајакнато партнерството меѓу Постојаната канцеларија за координација на Обединетите нации и Народната банка


Целта на првата средба помеѓу гувернерката на Народната банка, Анита Ангеловска-Бежоска и постојаната координаторка на Обединетите нации, Росана Дуџак беше да ...
| | веќе видена | слични

Антикризми мерки се додека економијата не застане на здрави нозе. Ова го порачува Фатмир Бесими. Министерот за финансии во најновата колумна ги посочува ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Извесно е дека опоравувањето на економијата од ефектите од Ковид-19 кризата започна. Од почетокот на годината се забележуваат позитивни економски резултати и ...
| | веќе видена | слични

Се отвора простор за нови задолжувања годинава, и во следниот период. Годинава Владата издаде една еврообврзница во март, но веќе се прават анализите за сите ...
| | веќе видена | слични

Фатмир Бесими Минатата недела се одржа првата заедничка научна конференција на Министерството за финансии и Македонската академија на науките и уметностите ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими во својата последна колумна оценува дека надворешниот долг е стабилен во ковид-кризата, но во иднина најавува ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими, во својата нова колумна пишува дека пресметките на Министерството за финансии, покажуваат дека со преземените мерки во ...
| | веќе видена | слични

 Конференцијата беше посветена на предизвиците за фискалната политика кои ги донесе Ковид-19 кризата и очекувањата за посткризниот период. На неа учествуваа ...
| | веќе видена | слични

Технолошките компании Dell и HP генерираа квартални приходи што ги надминаа проценките на Вол Стрит, бидејќи потрошувачите продолжија да купуваат компјутери, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Новата иднина значи и промена на реалноста во која живееме. Реалноста и голиот живот кој покажува дека имаме власт која е корумпирана, криминална. Власт која ...
сите 104 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, истакна дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи Фатмир Дехари за градоначалник на Кичево во борбата против ...
сите 272 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 313 | | | веќе видена

На мојата денешна посета на Ново Лисиче, изразив благодарност до граѓаните за поддршката што ми ја дадоа во првиот круг на изборите и што овозможија на тој ...
сите 325 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 56 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена

Во Маврово-Ростуше и Центар Жупа ќе се повтори гласањето, бидејќи не е исполнет законскиот цензус на гласање да излезат најмалку една третина од запишаните ...
сите 356 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зајакнато партнерството меѓу Постојаната канцеларија за координација на Обединетите нации и Народната банка

Од:
До кого (е-маил):
Порака: