Деспотовски: Инвестираме 15 милиони евра во инфраструктура, ќе помогнеме и во локален економски развој


Во рамки на новиот концепт, ТИРЗ ги проширува можностите за инвестирање и на локално ниво како и отворање заеднички зони со општините со државна поддршка. ...
| | веќе видена | слични

Интегрално соопштение од „Еуромакс ресоурцес“: Најискрено Воодушевување и благодарност до Сите Вас за позитивната и граѓански одговорна реакција на нашиот ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Еуромакс ресурсис“ го објави списокот со граѓански организации од струмичкиот регион кои досега се пријавиле на повикот за финансирање на локални ...
| | веќе видена | слични

Компанијата „Еуромакс рисосрсес“ изрази благодарност до граѓаните за позитивната и граѓански одговорна реакција на нивниот „Повик за финансирање проекти до ...
| | веќе видена | слични

„Еуромакс ресорсис“ неодамна објави повик за спонзорирање проекти од локално значење, во вредност до 1 милион евра, а сега споделија дел од предлозите на ...
| | веќе видена | слични

„Еуромакс ресоурцес“ преку соопштение им се заблагодари на жителите на струмичкиот регион за предлозите и конструктивните идеи во рамки на „Повикот за ...
| | веќе видена | слични

Битола доживува голема градежна офанзива. Се реконструираат поголем број на улици, од кои дел важни и фреквентни сообраќајници, и тоа, делници од „Илинденска“ ...
| | веќе видена | слични

Продолжува изградбата на колектор за фекална канализација во беровското село Будинарци. Целта на реализација на овие активности како што информираа од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Деспотовски: Инвестираме 15 милиони евра во инфраструктура, ќе помогнеме и во локален економски развој

Од:
До кого (е-маил):
Порака: