Четиринаесетто издание на „Роднокрајни поетски средби“ утре во Струмица

Здружението за развој на култура и заштита на културното наследство „Контекст – Струмица“ со поддршка на Општина Струмица на 24 мај (утре, понеделник), со ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот поет Митко Гогов денеска ќе биде дел од меѓународно читање што го организира Интернационалната федерација на писатели за слобода од Буенос Аирес, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поетесата Фросина Тасевска од Штип ја освои највисоката награда на осмото издание на меѓународниот фестивал „Литературни искри“. Годинава, заради пандемијата, ...
| | веќе видена | слични

Останато

Почна средбата во Влада на претставници на политичките партии од владината коалиција. Премиерот Зоран Заев треба да ги информира за договорот што го постигнал ...
сите 522 | | | веќе видена

Со највисоки државни почести беа преземени телата на 45 македонски државјанаи кои трагично го загубија својот живот во автобуската несреќа која се случи во ...
сите 323 | | | веќе видена

Додека лидерот на Алтернатива, Африм Гаши се смета за власт на централно, а опозција на локално ниво, неговиот довчерашен коалициски партнер Зијадин Села ...
сите 132 | | | веќе видена

Стоилковски вели дека ова е едно шизофрено однесување на македонската политичка сцена за она коешто претставува власт и она кое претставува грабање на дел од ...
сите 333 | | | веќе видена

Заменик помошникот државен секретар на САД, Габриел Ескобар денеска во Скопје изјави дека САД работи интензивно Македонија да добие брз старт на преговорите со ...
сите 169 | | | веќе видена

Освен за криминалот и полнењето на своите џебови, Зоран Заев и неговите пиуни не мрднаа со прст за да се спречи оваа енергетска криза, која се одразува на ...
сите 292 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Четиринаесетто издание на „Роднокрајни поетски средби“ утре во Струмица

Од:
До кого (е-маил):
Порака: