Лидерот на „Хамас“ првпат се појави во јавност по прекинот на огнот

Лидерот на Хамас Јахија Синвар се појави во јавност за првпат по завршувањето на операцијата „Чувари на ѕидовите“, јави „Ynet“. Израелскиот министер за одбрана ...
| | веќе видена | слични

Либанскиот екстремистички лидер на Хезболах, Хасан Насрала предупреди дека какво било нарушување на светите места за муслиманите и христијаните може да доведе ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации (ООН) го повикаа Израел целосно да ги отвори граничните премини Карем Абу Салем и Беит Ханун (Ерез) за Палестинците да можат да добијат ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Хезболах Сајед Хасан Насрал изјави денеска дека која било агресија против исламските свети места во Ерусалим би значела регионална војна. Ова е прво ...
| | веќе видена | слични

Животот се враќа во Појасот Газа, а Палестинците повторно одат на риболов. Рибарите вчера се вратиле во пристаништето Ал-Мина. Во текот на претходните ...
| | веќе видена | слични

Израелската полиција придружуваше околу 50 еврејски посетители до светото место во Ерусалим, каде полициските акции во последните неколку недели предизвикаа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Ридот на храмовите во стариот град во Ерусалим денеска повторно е отворен за еврејски посетители, неколку дена откако стапи во сила примирјето меѓу Израел и ...
| | веќе видена | слични

Израелската полиција придружувала околу 120 еврејски посетители на светилиште во Ерусалим денес, каде полициските акции во последните неколку недели ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 105 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули денеска во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на ...
сите 515 | | | веќе видена

Пожарот кај Кочани во текот на ноќта е локализиран и ставен под контрола, соопштија надлежните, јавува инфо.мк. На одделни места во близина на селото Тркање ...
сите 168 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 186 | | | веќе видена

Полициски службеници од СВР Тетово денеска приведоа две лица од с.Брвеница поради незаконско емитување на авторски содржини. Како што соопшти МВР, лишени од ...
сите 314 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 258 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лидерот на „Хамас“ првпат се појави во јавност по прекинот на огнот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: