Германија забрани влез за патници од Велика Британија поради индискиот вид

Германија забрани влез на лица кои патуваат од Велика Британија поради индискиот вид на коронавирус. Германскиот институт за јавно здравје побара секој што ...
| | веќе видена | слични
11 копии
9 копии

Пандемијата со Ковид-19 ќе заврши само кога ќе се вакцинира најмалку 70 проценти од светската популација, предупреди денеска директорот на Светската ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти во Виетнам денеска соопштија дека откриле нов сој на коронавирусот кој е мешавина од мутациите кои се познати како британска и индиска. ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата е критична.Виетнамскиот министер за здравство Нгујен Тан Лонг денес потврди дека е откриена нова варијанта на коронавирус, комбинација на индиски и ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата ќе престане само кога ќе се вакцинираат најмалку 70 проценти од населението. За тоа предупреди Ханс Клуге, директорот на Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични

Унгарија идентификувала два случаи на сојот на коронавирус кој прв пат бил откриен во Индија, соопштиле денеска здравствените власти. "Индискиот сој е присутен ...
| | веќе видена | слични

Унгарија идентификуваше два случаи на индискиот вид на коронавирусот, која за првпат беше откриена во Индија, соопштија денеска здравствените власти. - ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 580 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Територијалната противпожарна единица на Град Скопје (БППЗ) објави дека денеска на територија на Град Скопје имаше 16 интервенции за краток период од 13 часот ...
сите 323 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија забрани влез за патници од Велика Британија поради индискиот вид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: