Стартап екосистемот е во постојан раст со ФИТР како клучна движечка сила во државата


Време зa читање: 4 минути Над 70 отсто од стартап компаниите во државата, во фазата на развој на бизнисот имаат потреба од дополнителни финансиски средства и ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Пониски провизии за електронските плаќања на трговците кон давателите на платежните услуги се очекуваат со развојот на финтек секторот, а што се овозможи со ...
| | веќе видена | слични

Пред неколку месеци Скопје доби врвен хотел на своја територија во срцето на градот. Менаџер на продажба и маркетинг на новоотворениот луксузен хотел Лимак ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Еуроникел Индустри потпиша Колективен Договор со Синдикалната организација од компанијата со кој се дефинирани дополнителни права и бенефиции за приближно 1000 ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев упати силна поддршка за иновативните идеи на македонската старт-ап заедница и нивната голема улога во економскиот раст, како на локално, ...
| | веќе видена | слични
3 копии
7 копии

Иновативните идеи го движат светот напред, а јас сум убеден дека сите заедно ќе направиме уште поуспешен деловен амбиент со посветена трансформација на ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Еден од исходите на пандемијата со Ковид-19 е масовната акцелерација на процесот на дигитална трансформација. Особено, ваквиот тренд ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Повеќе од 36 часа екипите на ТППЕ Куманово помагаат во Старо Нагоричане, каде беснеат пожари. Помагаат во Малотино, како и во селата Ваксинце и Матејче во ...
сите 311 | | | веќе видена

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 534 | | | веќе видена

Според најавата од Управата за хидрометеоролошки работи, во текот на следните два дена (среда и четврток), целата територија на државата ќе биде зафатена со ...
сите 130 | | | веќе видена

Кога не можеме да одбележиме заедничка достоинствена прослава на Илинден, нарекувајќи ја циркуска церемонија, зошто им се лутиме на тие што знаат како да го ...
сите 331 | | | веќе видена

Најлоша е ситуацијата во Старо Нагоричане, во некои села каде што вчера раководителот на секторот за операции и координации на Центарот за управување со кризи ...
сите 153 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: · Во последните 24 часа се направени 3.658 тестирања, а регистрирани ...
сите 365 | | | веќе видена

Можни се нови ограничувања на есен, но само за невакцинирани, кажа министерот за здравство Филипче, изјави декан ајдобра заштита од коронавирус и сите ...
сите 427 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Стартап екосистемот е во постојан раст со ФИТР како клучна движечка сила во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: