Уште 16 починати од Ковид 19, само 1,3 отсто позитивни или 51 лице од 4 060 тестови

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје дека во последните 24 часа пријавени се вкупно 16 починати лица: 7 ...
| | веќе видена | слични
8 копии
10 копии
4 копии

Во последните 24 часа се пријавени се 10 починати лица поврзани со компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Од починатите, 5 лица се од ...
| | веќе видена | слични

Демир Капија и Дојран се единствените „ковид слободни“ градови во Македонија. Единствено таму нема активни случаи на коронавирус. Според епидемиолошки анализи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 273 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 96 | | | веќе видена

Целта поради која го носиме законот за работни односи со кој се дефинира дека недела е ден за одмор се работниците и работничките права. Работниците се ...
сите 101 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште 16 починати од Ковид 19, само 1,3 отсто позитивни или 51 лице од 4 060 тестови

Од:
До кого (е-маил):
Порака: