Вакцинирани над 216 илјади граѓани во државата


5 копии

Вакцините против коронавирусот може да бидат задолжителни за здравствениот персонал во Националните здравствени служби (NHS) во Велика Британија во планови што ...
| | веќе видена | слични
6 копии
3 копии
17 копии

Пуштена во употреба веб-страница (https://vakcinacija.mk/revaccination) на која може да се пријават граѓаните кои прва доза од вакцината примиле во странство, ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Интересот за вакцинација против корона вирусот секојдневно се зголемува, оценуваат од Министерството за здравство. Од вчера е отворена и веб-страницата за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерство за здравство утринава ја пушти во употреба новата веб -страница, односно граѓаните над 60 години вакцинирани во странство (најчесто Србија) ќе ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Каква ни е државата, такво ни е и судството. Државата обезличена, со сменето име преку два политички потписи, без напредок во ниту еден сектор, сиромашна, ...
сите 145 | | | веќе видена

Не ни треба територија, ниту да кажеме дека македонскиот јазик е наш, вели српскиот претседател Александар Вучиќ. Рече дека бараат само братство и ...
сите 463 | | | веќе видена

Висока едноцифрена бројка на новозаразени со Ковид-19 е регистрирана денеска во Дебар. По одреден период веќе има двајца пациенти во Ковид центарот во ...
сите 324 | | | веќе видена

По спроведените испитувања на јавното мислење, по истражувањата и анализите во рамки на органите на партијата и секако по консултација со членовите, вечерва на ...
сите 148 | | | веќе видена

Австриските власти разбија мрежа на трговци со дрога во која учествувале лица од Албанија и Косово. Запленети биле наркотици, пари и автомобили, јавуваат ...
сите 106 | | | веќе видена

Криминалот и корупцијата почнуваат и завршуваат со Зоран Заев и СДСМ во Република Македонија.Извештајот на Стејт Департментот е потврда за криминалот на Заев и ...
сите 219 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинирани над 216 илјади граѓани во државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: