Германија забрани влез од Британија поради ширењето на индискиот сој на Ковид-19

Германија забрани влез на лица кои патуваат од Велика Британија. Одлуката стапува на сила утре, а се носи поради зголемувањето на заболени од индискиот сој на ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Околу седум милиони жители на австралиската држава Викторија од денеска ќе бидат во еденонеделен карантин со цел да се спречи ширење на Ковид-19. – Граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Австралиската сојузна држава Викторија чиј главен град е Мелбурн оди во седумдневен карантин од денеска во 23.59 часот, откако државата регистрираше 12 нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Втората најнаселена сојузна држава во Австралија, Викторија, од денеска ќе биде во седумдневен карантин, со цел да се сопре брзото ширење на коронавирусот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралиската држава Викторија денеска влегува во еднонеделна блокада поради Ковид-19, а близу седум милиони жители ќе мора да останат дома, освен за ...
| | веќе видена | слични

– Граѓаните на втората најнаселена австралиска сојузна држава ќе можат да ги напуштат домовите само за важни работа, од здравствени причини, за пазарување или ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Франција ќе воведе „задолжителна изолација“ за патниците кои доаѓаат од Велика Британија, каде циркулира индискиот вирус на коронавирусот, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе Одлука за престанување на важноста на мерката со која сите домашни и странски физички лица – патници од земјите од Африканскиот континент и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија забрани влез од Британија поради ширењето на индискиот сој на Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: