МЗ: 16 починати и 51 нов случај на коронавирус во земјава

9 копии
4 копии

Во последните 24 часа се пријавени се 10 починати лица поврзани со компликации од ковид-19, соопшти Министерството за здравство. Од починатите, 5 лица се од ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Демир Капија и Дојран се единствените „ковид слободни“ градови во Македонија. Единствено таму нема активни случаи на коронавирус. Според епидемиолошки анализи ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Гори и во близина на Прилеп. Читател на Македонски медиа сервис пак , преку фотографија извести дека гори и на планинскиот превој Плетвар во близина на ...
сите 301 | | | веќе видена

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 72 | | | веќе видена

СЗО повикува на мораториум за третата доза барем до крајот на септември, за да му се даде на светот шанса да ја постигне својата цел да вакцинира најмалку 10 ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МЗ: 16 починати и 51 нов случај на коронавирус во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: