Коронавирусот однесе 16 човечки животи во последното деноноќие

9 копии
12 копии

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 274 лица а како последица од овој вирус починале 10 пациенти. На респиратор се приклучени 55 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Во изминатете денови бројот на новозаразени опадна ,а неколку македонски градови се ковид- слободни, додека пак осум се со едноцифрена бројка на активни ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје и во болниците низ земјава изнесува 209 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Гори и во близина на Прилеп. Читател на Македонски медиа сервис пак , преку фотографија извести дека гори и на планинскиот превој Плетвар во близина на ...
сите 301 | | | веќе видена

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 72 | | | веќе видена

СЗО повикува на мораториум за третата доза барем до крајот на септември, за да му се даде на светот шанса да ја постигне својата цел да вакцинира најмалку 10 ...
сите 486 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коронавирусот однесе 16 човечки животи во последното деноноќие

Од:
До кого (е-маил):
Порака: