На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 211 пациенти, слободни кревети има

По извештаите на болниците кои пристигнуваат во Министерството за здравство на дневна основа, во болницата во Битола се хоспитализирани 15 пациенти, позитивни ...
| | веќе видена | слични
9 копии
12 копии

Коронавирусот во последните 24 часа во Србија е потврден кај 274 лица а како последица од овој вирус починале 10 пациенти. На респиратор се приклучени 55 ...
| | веќе видена | слични
4 копии
6 копии

Во изминатете денови бројот на новозаразени опадна ,а неколку македонски градови се ковид- слободни, додека пак осум се со едноцифрена бројка на активни ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје и во болниците низ земјава изнесува 209 ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На инфективните одделенија во земјава се лекуваат 211 пациенти, слободни кревети има

Од:
До кого (е-маил):
Порака: