Помалку заболени со Ковид-19, вакцинацијата напредува со засилено темпо

Бројот на новозаболени со коронавирусот во земјава се намалува, а кај граѓаните има интерес за вакцинација. Досега се вакцинирани над 200.000 граѓани, од кои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Вчера беше донесена нова, заедничка министерска одлука на грчката Влада, која се однесува на одредбите за влез на странски државјани во Грција. Според оваа ...
| | веќе видена | слични

Во новата министерска одлука на грчката Влада за одредбите за влез на странски државјани во Грција, граничниот премин „Евзони“ останува да работи со ограничено ...
| | веќе видена | слични

Денеска беше донесена нова, заедничка министерска одлука на грчката Влада, која се однесува на одредбите за влез на странски државјани во Грција. Според оваа ...
| | веќе видена | слични

Српските но и останатите туристи се соочуваат со многу проблеми за влез во Грција.Поради новите мерки граничниот премин Евзони има ограничено работно време. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секој што е вакциниран може да патува во Грција со сертификат за имунизација без никакви проблеми, но оние што не ја примиле ковид-вакцината ќе треба да ...
| | веќе видена | слични

Како може да се патува и престојува во Бугарија Грција, Словенија и Германија Во Бугарија влез само преку Делчево и Деве Баир. Освен негативен ПЦР тест ги ...
| | веќе видена | слични

Граѓаните на Србија кои прележале ковид-19 во претходните шест месеци, а после тоа не се вакцинирале, од денес можат да добијат дигитален зелен сертификат во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 389 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 317 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Охрид, 21. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Стабилна е епидемиолошката состојба до COVID -19 во Охрид. Во модуларната болница веќе нема хоспитализирани пациенти, градов ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Помалку заболени со Ковид-19, вакцинацијата напредува со засилено темпо

Од:
До кого (е-маил):
Порака: