Предлогот на Силва и Вархеји е добра основа за решавање на спорот со Бугарија и не навлегува во идентитетски прашања, кажа Заев


Предлог решенијата за надминување на проблемот помеѓу Македонија и Бугарија кои имаат за цел да гo деблокираат отворањето на пристапните преговори на земјата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

И Хрватска имаше билатерална пречка на својот евроинтеграциски пат, па морам да кажам дека апсолутно, имавме политички консензус, сите политички субјекти во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Северна Македонија спроведе бројни реформи, од кои некои навистина беа и болни. Затоа сметаме дека Северна Македонија заслужува отворање преговори колку што е ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Комуникацијата на релација Скопје – Софија се интензивира во пресрет на Самитот на ЕУ на 22 јуни на кој македонската страна се надева на поддршка од Бугарија ...
| | веќе видена | слични

Господине Димитров, неодамна рековте дека вашата грижа за македонскиот идентитет е прашање што е многу поважно од вашата политичка кариера. Може ли со овој ...
| | веќе видена | слични

Република Хрватска генерално го поддржува процесот на европски интеграции на Северна Македонија. Северна Македонија спроведе бројни реформи, од кои некои ...
| | веќе видена | слични

Дали се ближи крајот на апсурдната бугарска блокада за почеток на пристапните преговори меѓу Македонија и Европската унија, пишува хрватскиот весник „Вечерњи ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дека последните анализи се во тек пред потпишување на рамковниот договор за изградба на брзата пруга Белград-Ниш-Прешево, соопшти денеска претседателот на ...
сите 535 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 155 | | | веќе видена

На денешната седница владата ја разреши Ана Петровска од функцијата в.д. Директорка на Државниот инспекторат за животна средина (дижс) и на нејзино место го ...
сите 74 | | | веќе видена

Тетовската полиција информираше дека е идентификуван починатиот маж кој беше најден во водите на реката Вардар во близина на селото Радиовце вчера околу 14 ...
сите 368 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Предлогот на Силва и Вархеји е добра основа за решавање на спорот со Бугарија и не навлегува во идентитетски прашања, кажа Заев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: