„НЕКОИ СЕ МНОГУ НЕРВОЗНИ“: Јанша против предвремени избори


2 копии
2 копии

Голем број демонстранти излегоа на улиците во Љубљана, протестирајќи против Владата на Јанез Јанша и повикувајќи на нови парламентарни избори. Според некои ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во Љубљана вечерва се одржа масовен протест против владата на премиерот Јанез Јанша, што е покриен со силно полициско обезбедување, кое предупреди дека станува ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Словенечката министерка за правда, Лилјана Козлович, денеска поднесе оставка поради спорот со премиерот Јанез Јанша, околу двајцата обвинители кои требаше да ...
| | веќе видена | слични

Четири словенечки опозициски партии не успеаја да покренат постапка во парламентот за отповикување на премиерот Јанез Јанша пред Уставниот суд за кршење на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Утре рано наутро петте хеликоптери ќе дејствуваат врз големиот пожар во реонот на општина Пехчево се додека тоа го дозволува температурата на воздухот, најави ...
сите 289 | | | веќе видена

Министерството за труд и социјална политика ги повикува работодавачите, негователите и воспитувачите во градинките, вработените во Центрите за социјална ...
сите 160 | | | веќе видена

Се снимал како пука со пиштол, па завршил во протвор. Полицајци од СВР Куманово го лишиле од слобода И.С. од липковското село Опае, поради пукање од огнено ...
сите 300 | | | веќе видена

Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски во објава на Фејсбук упати благодарност до полицијата за ангажманот во справувањето со пожарите. Старата ...
сите 161 | | | веќе видена

Пожарот кои синоќа бесееше во шумата во близина на Кочани и кој зафати дел од куќите остави пустош. Откако во текот на ноќта пожарникарите и локалното ...
сите 96 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„НЕКОИ СЕ МНОГУ НЕРВОЗНИ“: Јанша против предвремени избори

Од:
До кого (е-маил):
Порака: