Горан Сугаревски избран за претседател на Надзорниот одбор на СДСМ


6 копии

„Заврши времето кога народните пари се трошеа за сé и сешто, сега службените трошоци се строго регулирани со уредби и одлуки кои за прв пат се носат и важат за ...
| | веќе видена | слични

Од пет седници во последниве пет месеци, јавниот обвинител Љубомир Јовески не присуствувал на три од нив, испраќа дописи дека поради службени обврски бил ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Владејачката СДСМ ја почнува постапката за избор на кандидати со кои ќе истрча на локалните избори закажани за вчера. На вчерашната прва седница на ...
| | веќе видена | слични

Горан Сугарески ја задржа својата висока партиска функција во СДСМ. Актуелниот директор на Царинската управа е избран по вторпат за претседател на Надзорниот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 235 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Анкетата на Брима е вистинска потврда дека граѓаните ги препознаваат одговорните, државнички политики на СДСМ предводена од претседателот Зоран Заев. СДСМ има ...
сите 166 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Горан Сугаревски избран за претседател на Надзорниот одбор на СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: