Инфективна клиника и ГОБ „8 Септември“ остануваат ковид центри

„Две одделенија во општа болница „8 Септември“ за лекување на ковид пациенти се затворија, намален е бројот и на починати и на бројот на хоспитализација“, ...
| | веќе видена | слични

Доктор Иван Барбов невролог и директор на Клиниката за неврологија во емисијата 24 анализа истакна дека се затврија ковид центрите на клиниките и од петокот ...
| | веќе видена | слични

Владимир Ристовски интернст-кардиолог од ГОБ „8ми септември“ во емисијата 24 анализа рече дека во последните три недели има олабавување на притисокот од ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 393 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 179 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Инфективна клиника и ГОБ „8 Септември“ остануваат ковид центри

Од:
До кого (е-маил):
Порака: