МИЦКОСКИ ВО ГЕВГЕЛИЈА: На Заев eдното рамо му е покусо од коферчиња, а ЕУ да го исполни ветувањето кон Македонија!


На денешната посета во Гевгелија претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарски прашања за став по вчерашното интервју на премиерот, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германија, заедно со другите земји партнери во ЕУ, е силно посветена на што поскоро решавање на сите постојни недоразбирања меѓу Македонија и Бугарија за да се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германската поддршка за отворање на европската врата за Македонија во јуни се заокружи денеска со средбата Михаил Рот – Христијан Мицкоски. Овие два дена ...
| | веќе видена | слични

Од Прилеп сакам да му порачам на Зоран Заев и на луѓето околу него, да не си играат со идентитетот на македонскиот народ и нација, да не прифатат договор каде ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денес беше во посета на градот Прилеп, каде што даде и своја изјава и одговори на повеќе новинарски прашања ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски оствари средба со министерот за Европа на СР Германија, Михаил Рот. На средбата присуствуваа и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Владата на Зоран Заев не смее со Бугарија да потпише договор што ќе влијае на идентитетот, вели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски од Прилеп, каде што ...
| | веќе видена | слични

Имаме голема шанса уште во јуни да дојдеме до решение кое може да биде прифатено од сите засегнати страни. Работиме да постигнеме успех на 22 јуни оваа година ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 393 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 179 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 189 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 220 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МИЦКОСКИ ВО ГЕВГЕЛИЈА: На Заев eдното рамо му е покусо од коферчиња, а ЕУ да го исполни ветувањето кон Македонија!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: