Конфликтот помеѓу Израел и Хамас во бројки


2 копии

Израелските сили денеска убија Палестинец за време на конфликт на окупираниот Западен брег, јави палестинското Министерство за здравство. Тензиите во регионот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Тензиите во регионот и натаму се високи и покрај примирјето постигнато минатата недела помеѓу Израел и палестинското милитантно движење Хамас во Газа, со кое ...
| | веќе видена | слични

Израелските војници во петокот смртно застрелале Палестинец во текот на судирите во палестинската енклава Западниот брег (на реката Јордан), која меѓународната ...
| | веќе видена | слични

Државниот секретар на САД Антони Блинкен ја продолжува својата тура низ Блискиот Исток. Вчера тој се сретна со египетскиот лидер Абдел Фатах ел Сиси за да ја ...
| | веќе видена | слични

Либанскиот екстремистички лидер на Хезболах, Хасан Насрала предупреди дека какво било нарушување на светите места за муслиманите и христијаните може да доведе ...
| | веќе видена | слични

Обединетите нации (ООН) го повикаа Израел целосно да ги отвори граничните премини Карем Абу Салем и Беит Ханун (Ерез) за Палестинците да можат да добијат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Конфликтот помеѓу Израел и Хамас во бројки

Од:
До кого (е-маил):
Порака: