Угостителите чекаат зелено светло за свадби и веселби

Џез-вокалистот Џон Илија Апелгрен преку својот Фејсбук профил ги искоментира најновите мерки на Владата. “Пред околу 15 месеци кога некој ќе ми кажеше дека ја ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Членови на ЗУПМ „Музика сега” во отворено писмо попладнево реагираат на предложените мерки на Комисијата за заразни болести и бараат укинување на забраната за ...
| | веќе видена | слични

Сопственикот на ресторанот Рагуза, Перица Голомеиќ, во изјава Локално.мк вели дека се очекува што поскоро Комисијата за заразни болести, заедно со Владата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Останато

Протоколот за деловна соработка помеѓу ЈП „Пошта на Србија“ и „Пошта на Северна Македонија“ АД во Белград го потпишаа в.д директорот на Пошта на Србија Зоран ...
сите 525 | | | веќе видена

Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од западен правец. Утринската ...
сите 380 | | | веќе видена

Србија испрати четири хеликоптери за гаснење на пожарите, објави на својата фејсбук-страница министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. – Државата е со ...
сите 221 | | | веќе видена

Без сертификат за вакцинација во Њујорк, нема да може да се влезе во ресторан, теретана и на настани, тоа го изјави демократскиот градоначалник Бил де Блазио, ...
сите 131 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, од Прилеп вети изградба на автопат од Скопје до Прилеп преку Бабуна и забрана за увоз на тутун додека не се откупи ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Угостителите чекаат зелено светло за свадби и веселби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: