Нема ризик од нов бран ако до 4-ти јули една доза вакцина примат 70 отсто од граѓаните, рече Фаучи

СЗО, пак, рече дека нееднаквиот пристап до вакцини во светот останува еден од најголемите ризици да се стави крај на пандемијата Директорот на Институтот за ...
| | веќе видена | слични
11 копии
9 копии

Пандемијата со Ковид-19 ќе заврши само кога ќе се вакцинира најмалку 70 проценти од светската популација, предупреди денеска директорот на Светската ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти во Виетнам денеска соопштија дека откриле нов сој на коронавирусот кој е мешавина од мутациите кои се познати како британска и индиска. ...
| | веќе видена | слични

Ситуацијата е критична.Виетнамскиот министер за здравство Нгујен Тан Лонг денес потврди дека е откриена нова варијанта на коронавирус, комбинација на индиски и ...
| | веќе видена | слични

Пандемијата ќе престане само кога ќе се вакцинираат најмалку 70 проценти од населението. За тоа предупреди Ханс Клуге, директорот на Светската здравствена ...
| | веќе видена | слични

Унгарија идентификувала два случаи на сојот на коронавирус кој прв пат бил откриен во Индија, соопштиле денеска здравствените власти. "Индискиот сој е присутен ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 363 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нема ризик од нов бран ако до 4-ти јули една доза вакцина примат 70 отсто од граѓаните, рече Фаучи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: