Се затвораат сите ковид центри на скопските Интерни клиники, позитивните пациенти ќе се примаат само на Институтот за ТБЦ и на Инфективна

Поради намалениот број на пациенти, од денеска се затвораат сите ковид центри на Интерните клиники и во Комплексот Мајка Тереза, ковид позитивни пациенти ќе ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 134 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични
20 копии
2 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во Скопје и во болниците низ земјава изнесува 209 ...
| | веќе видена | слични

Според информациите на министерството за здравство вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните ...
| | веќе видена | слични

Д-р Балевски директор на охридската болница: Пандемијата е лекција и големо искуство за сите, се надевам не ќе се повтори! После година и три месеци, тешка ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 27. мај 2021 (ИНПРЕС) – По враќањето на нервното одделение на нормална патологија и интерното одделение почнува со стандардна работа, информира за Супер ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на коронавирусот кои се лекуваат на инфективните одделенија во главниот град и во болниците низ земјава е 249 ...
| | веќе видена | слични

Податоците од Министерството за здравство покажуваат дека Ковид-19 дефинитивно се смирува во Македонија. Во главниот град, кој изминатите месеци, кога беше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Премиерот на Грција, Кирјакос Мицотакис денеска во обраќање до јавноста предупреди дека земјата се соочува со најнеиздржелив топлотен бран од 1987 година, кога ...
сите 454 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

Повеќе пожари ја зафатија Македонија, а како што информираат од противпожарната единица Куманово, пожар има и во Општина Старо Нагоричане кај Кокино и ...
сите 167 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се затвораат сите ковид центри на скопските Интерни клиники, позитивните пациенти ќе се примаат само на Институтот за ТБЦ и на Инфективна

Од:
До кого (е-маил):
Порака: