Како јавниот долг да се спушти под психолошката граница

2 копии

Преку новата кредитна линија на Европската банка за обнова и развој за Охридска банка во износ од €2 милиони, поголем број на домаќинства во Македонија ќе ...
| | веќе видена | слични

· €2 милиони кредит за натамошно кредитирање на домаќинствата · До 20 отсто поврат на средства во готово за ентитетите кои ќе подигнат кредит за ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Од 50 илјади до 750 илјади евра е сумата за која општините во Република Северна Македонија ќе можат да аплицираат на јавниот повик за користење средства за ...
| | веќе видена | слични

ПОРАДИ НАМАЛЕНАТА РЕАЛИЗАЦИЈА НА КАПИТАЛНИ ИНВЕСТИЦИИ И ЗГОЛЕМЕНИТЕ НЕПРОДУКТИВНИ ТРОШЕЊА Во околности кога јавниот долг се искачи на историски највисоко ниво ...
| | веќе видена | слични
5 копии
2 копии

Малите и средни претпријатија (МСП) во Македонија ќе добијат пристап до €4 милиони наменети за инвестиции во конкурентност, благодарение на кредит од ЕБОР за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Четири милиони евра од Европската банка за обнова и развој ќе бидат достапни на малите и средни бизниси за инвестиции во конкурентност преку Охридска банка. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот Стево Пендаровски нема да потпише указ за прогласување на измените на Изборниот законик со кој се бараат потписи од два отсто од избирачи во ...
сите 358 | | | веќе видена

Ако го нема Груевски тука, тогаш многу тешко можеш да дојдеш до вистинската слика за 27 април истакна претседателот Стево Пендаровски на денешниот брифинг за ...
сите 150 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 235 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 113 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје:Во последните 24 часа се направени 4.582 тестирања, а регистрирани се ...
сите 508 | | | веќе видена

Во албанското пристаниште Драч е откриена и запленета нова количина на кокаин во контејнер со овошје, нарачка за компанијата „Алба Егзотик Фрут“ (Alba Exotic ...
сите 109 | | | веќе видена

Постојат неколку премрежја во изминативе 30 години кои не можевме да ги превидиме, на пример спорот со Грција. Не можевме да предвидиме прво дека ќе трае толку ...
сите 177 | | | веќе видена

Народните избраници и со последната седница за пратенички прашања пред годишните одмори. Во фокусот и мини шенгенот. Откако опозициската ВМРО-ДПМНЕ јавно го ...
сите 221 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како јавниот долг да се спушти под психолошката граница

Од:
До кого (е-маил):
Порака: