РКЕ и Регулаторното тело за вода на Албанија склучија меморандум

4 копии

Министерката за рударство и енергија, Зорана Михајловиќ, денеска со директорот на „Србијагас“, Душан Бајатовиќ, потпиша договор со кој сопственоста на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Како се рефлектираше пандемијата Ковид – 19 врз електроенергетските системи и какви мерки презедоа регулаторите од Европа за да го заштитат потрошувачите се ...
| | веќе видена | слични

За Република Македонија, ова е нераскинлив дел од нашата стратегија за диверзификација на нашите извор на природен гас и понатамошно поврзување со други ...
| | веќе видена | слични

Останато

Премиерот Зоран Заев по денешниот настан во Министерството за одбрана, одговарајќи на новинарски прашања околу најавата дека од учебниците и од спомениците ќе ...
сите 257 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, денеска изјави дека не мисли да го разреши Венко Филипче од функцијата министер за здравство, заради писмото на Хируршкиот колектив во ...
сите 420 | | | веќе видена

Европската агенција за лекови очекува од фармацевстаката компанија Фајзер/БиоНТека да достават податоци од педијатриските испитувања за ефектите на вакцината ...
сите 310 | | | веќе видена

Во интервју за австрискиот весник „Стандард“ на прашањето за бугарското вето на пристапните преговори за Северна Македонија во ЕУ и можниот излез од оваа ...
сите 199 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ прашува дали Јавното обвинителство соработува со градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов и директорот на „Водовод“, Душко Весковски, па ...
сите 174 | | | веќе видена

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата, а во тек е и теренска вакцинација. На вакциналните пунктови во државата и на терен, заклучно ...
сите 268 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

РКЕ и Регулаторното тело за вода на Албанија склучија меморандум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: