Вакцинирани над 206.000 граѓани


5 копии

Попуштање на рестриктивните мерки поради стивнувањето на пандемијата и намалувањето на бројот на активни случаи со Ковид-19 предложи вчера Комисијата за ...
| | веќе видена | слични

Следната недела во земјава се очекуваат 20.000 вакцини донација од Грција и 50.000 од Бугарија. Дополнително во јуни пристигнуваат вакцини преку Ковакс, но и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ревакцинација.мк за сите македонски граѓани постари од 60 години кои првата доза на Астра Зенека ја примиле во Србија. Сајтот според најавите од здравствените ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Етичкиот комитет на руското министерство за здравство не одобри клинички тестирања на комбинацијата на вакцините АстраЗенека и Спутник Ве во Русија. ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови (ЕМА) ја одобри употребата на ковид вакцината на „Фајзер/Бионтек“ за децата од 12 до 15 години, прва за оваа возрасна група во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Политиката не може да се меша со историјата, ниту нешто да смени. За да се гради пријателство и добри односи, треба да се изгради и пријателски амбиент. Ако ...
сите 121 | | | веќе видена

Мене ми се потребни влезните информации од извештајот, за да можам мирно да спијам и слободно да ја донесам и оправдам одлуката, без разлика дали е оставка и ...
сите 294 | | | веќе видена

Приведениот напаѓач на универзитетот во Русија, Тимур Бекмансуров објавил долго, детално објаснување за неговата подготовка за нападот, во кое тој тврди дека ...
сите 64 | | | веќе видена

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи за време на посетата на Њујорк во рамките на неговото учество на 76 заседание на Генералното Собрание, го посети ...
сите 141 | | | веќе видена

Разбираме дека е уплашен, дека го чека казната од граѓаните, но по дебаклот што му се случи на ТВ дуелот, на Мицкоски не му се доволни ниту 10 интервјуа за да ...
сите 243 | | | веќе видена

Верувам дека преку дијалог и разговор заедно, можеме да бидеме повеќе од помош, отколку како во минатото пред 10-15 години, кога лидерите беа поодалечени. ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинирани над 206.000 граѓани

Од:
До кого (е-маил):
Порака: