Маск се залага за подобрување на односите меѓу САД и Русија

2 копии

Јапонскиот производител на автомобили „Нисан" ќе се здружи со кинескиот производител на батерии „Енвизион" за изградба на нови фабрики за батерии за електрични ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Во близина на фабриката на автомобилскиот концерн „Тесла“ во близина на Берлин беше извршен напад. Непознати сторители го запалиле кабелот за снабдување со ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Секретарката за односи со јавност на Белата куќа, Џенифер Псаки, во изјава за новинарите откри дека претседателот Џозеф Бајден сака што поскоро електрични ...
| | веќе видена | слични

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 393 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 196 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 202 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 452 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Маск се залага за подобрување на односите меѓу САД и Русија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: