Британија ќе го испитува ефектот од примена трета доза на ковид-вакцина


Британската влада почна клинички испитувања, кои наводно се први во светот, на имунолошкиот одговор предизвикан од третата доза на вакцината против ковид-19. ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Околу седум милиони жители на австралиската држава Викторија од денеска ќе бидат во еденонеделен карантин со цел да се спречи ширење на Ковид-19. – Граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Австралиската сојузна држава Викторија чиј главен град е Мелбурн оди во седумдневен карантин од денеска во 23.59 часот, откако државата регистрираше 12 нови ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Втората најнаселена сојузна држава во Австралија, Викторија, од денеска ќе биде во седумдневен карантин, со цел да се сопре брзото ширење на коронавирусот во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Австралиската држава Викторија денеска влегува во еднонеделна блокада поради Ковид-19, а близу седум милиони жители ќе мора да останат дома, освен за ...
| | веќе видена | слични

– Граѓаните на втората најнаселена австралиска сојузна држава ќе можат да ги напуштат домовите само за важни работа, од здравствени причини, за пазарување или ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Франција ќе воведе „задолжителна изолација“ за патниците кои доаѓаат од Велика Британија, каде циркулира индискиот вирус на коронавирусот, изјави денеска ...
| | веќе видена | слични

Владата донесе Одлука за престанување на важноста на мерката со која сите домашни и странски физички лица – патници од земјите од Африканскиот континент и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

На прашање каде Левица ќе има кандидати за градоначалници лидерот на партијата Левица, Димитар Апасиев вели дека ќе имаат некаде и дека веќе им пристигнуваат ...
сите 443 | | | веќе видена

Министерството за здравство на Израел објави дека повеќе од 2.000 луѓе биле позитивни на Ковид-19 во понеделникот, што е најмногу од март.Како што е наведено, ...
сите 590 | | | веќе видена

Законот за амнестија не може да биде особено олеснителна околност за изрекување на помала казна од законски предвидената за организаторите на упадот во ...
сите 142 | | | веќе видена

Споменикот Стоунхенџ може да го изгуби статусот на светско културно наследство на УНЕСКО поради изградбата на тунел во непосредна близина, давајќи му статус на ...
сите 257 | | | веќе видена

Низа реакции денеска од политички партии, но и од Синдикатот на работниците од управата, правосудните органи и здруженијата на граѓани по вчерашната изјава на ...
сите 162 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Британија ќе го испитува ефектот од примена трета доза на ковид-вакцина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: