Засилен ангажман на португалското претседателство за отворање на преговорите до јунскиот Самит на ЕУ

Португалското претседателство со ЕУ со засилен ангажман да се деблокира процесот и Македонија да ги отпочне преговорите за членство со Унијата. Денеска во ...
| | веќе видена | слични

Три вербални инциденти против Бугари во Хрватска поради спорот на Бугарија со Македонија го скара највисокото хрватско раководство и покрена истрага за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во Хрватска во изминатите неколку денови се случиле неколку инциденти поврзани со бугарски државјани, за што амабсадорката на Бугарија во Загреб, Генка ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Според извештајот на бугарската амбасадорка во Хрватска, Генка Весилева Георгиева, во последните неколку дена, по изјавата на претседателот Зоран Милановиќ, во ...
| | веќе видена | слични

Обвинувања и „препукувања“ помеѓу хрватскиот премиер Андреј Пленковиќ и претседателот Зоран Милановиќ. Инцидент во кој биле нападнати тројца бугарски државјани ...
| | веќе видена | слични

Хрватскиот претседател Зоран Милановиќ и премиерот Андреј Пленковиќ ги продолжија вербалните препукувања кои се актуелни во изминатите неколку месеци. Овојпат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Доколку локалните избори кои се одржаа пред точно една недела, односно на 17-ти октомври, беа парламентарни избори на кои граѓаните ќе избираа народни ...
сите 428 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев кажа дека во вториот круг од локалните избори ќе го поддржи струшкиот кандидат на ДУИ, Рамиз Мерко за нов мандат во градот. Ова доаѓа ...
сите 272 | | | веќе видена

Институционалната поставеност и правната рамка на процесите за јавни набавки во Северна Македонија во голема мера се усогласени со законодавството на ЕУ, но ...
сите 376 | | | веќе видена

Актерот Алек Болдвин присуствуваше на приватна комеморација за Халина Хачинс, снимателката која случајно ја уби на снимањето на новиот филм, заедно со ...
сите 123 | | | веќе видена

Претседателот на СДСМ Зоран Заев денеска во Радовиш се сретна со граѓаните и со пензионерите, кои ги повика на 31 октомври обединети заедно да ја донесат ...
сите 118 | | | веќе видена

Од Кисела Вода испративме порака дека времето на неработниците и на оние што даваат лажни ветувања а ништо не исполнија од тоа што ветија, е завршено. Сега ќе ...
сите 328 | | | веќе видена

Одиме по граѓаните, тропаме по вратите, ја бараме нивната поддршка едноставно она кое што е потребно и покрај огромната предност на ВМРО-ДПМНЕ во првиот круг ...
сите 55 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ објави дел од лицата за кои, како што претходно соопшти, има информации дека се дел од злосторничката група која давала наредби за тепање, убивање и ...
сите 53 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Засилен ангажман на португалското претседателство за отворање на преговорите до јунскиот Самит на ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: