Кремљ: Мека моќ? Допрва треба да работиме на тоа


2 копии

Соединетите држав ѝ понудиле на Турција алтернатива во врска со набавката на руските противракетни системи „С-400“, потврди во петокот американскиот државен ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот советски претседател Михаил Горбачов позитивно реагираше на потврдата дека Бајден и Путин идниот месец ќе имаат средба во Женева. Горбачов порача ...
| | веќе видена | слични

Соединетите држави ја известија Русија дека не се враќаат во договорот Отворено небо, што Москва го оцени како „политичка грешка“ на штета на безбедноста во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Министерот за енергетика на САД, Џенифер Гренхолм, изјави дека не ја поддржува одлуката на Администрацијата на претседателот Џо Бајден да се омекнат санкциите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Русија е разочарана од одлуката на САД да не се вратат на Договорот за отворено небо, иако таквиот потег беше очекуван, изјави денеска рускиот заменик министер ...
| | веќе видена | слични

– САД направија уште една политичка грешка, нанесувајќи му нов удар на европскиот безбедносен систем, истакна Рјабков. САД вчера ја известија Русија дека нема ...
| | веќе видена | слични

Првите луѓе на администрациите на Белата куќа и на Кремљ, претседателите Џо Бајден и Владимир Путин, на самитот во Женева, кој треба да се одржи на средината ...
| | веќе видена | слични

САД ја известија синоќа Русија дека нема повторно да се приклучат на Договорот за отворено небо, што дозволува летови за набљудување со употреба на невооружени ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Ако е точно дека главниот аргумент е дека водењето на седницата е спротивно на деловник, тогаш тоа евентуално би било неделовничко работење а не организирање ...
сите 151 | | | веќе видена

81 нов случај на Ковид-19, при направени 5.315 тестирања во последните 24 часа, нема починати, а оздравени се 12 пациенти. Министерот за здравство, Венко ...
сите 366 | | | веќе видена

Како ќе одлучат пратениците, јас како политичар тоа ќе го поддржам, изјави денеска Зоран Заев. – Ги слушнав пратениците буквално од сите пратенички групи дека ...
сите 245 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев на седницата за пратенички прашања во Парламентот повика на одговорно однесување од сите во државата кон Охрид како природно и културно ...
сите 188 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 262 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 236 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кремљ: Мека моќ? Допрва треба да работиме на тоа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: