НЛБ Банка вработува: ИТ Ревизор во Сектор за внатрешна ревизија

Пред неколку месеци Скопје доби врвен хотел на своја територија во срцето на градот. Менаџер на продажба и маркетинг на новоотворениот луксузен хотел Лимак ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Еден од исходите на пандемијата со Ковид-19 е масовната акцелерација на процесот на дигитална трансформација. Особено, ваквиот тренд ...
| | веќе видена | слични

Интервју со Првиот Извршен Директор на Пекабеско, Слободан Кутревски за Прес24 . Линк до оригиналната вест ТУКА Прес24: Една година подоцна од почетокот на ...
| | веќе видена | слични

 „ИутеКредит Македонија е компанија која успешно функционира на македонскиот пазар од 2017 година и добро ја има зацврстено својата позиција, а главниот ...
| | веќе видена | слични

Истражување на меѓународниот институт, McKinsey, покажа дека за 20 до 25 отсто се зголемува продуктивноста на вработените, доколку тие се подобро поврзани. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

ФМС дооел е специјализирана компанија која ги нуди сите услуги поврзани со имотот. Компанија која ќе го процени, идентификува и претстави најдоброто решение за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 393 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 179 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 202 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 452 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

НЛБ Банка вработува: ИТ Ревизор во Сектор за внатрешна ревизија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: