Баческа: Судии и правници, сите дојдете да ја видите слепата и селективна правда при уривање хотели во Охрид!

Слепа и селективна правда , вака Даница Баческа, сопственичката на приватен хотел на брегот на охридското езеро, ја оценува акцијата на уривање дивоградби што ...
| | веќе видена | слични

Остануваме посветени на исполнување на препораките на УНЕСКО и покажуваме вистинска грижа за запирање на деградацијата на нашиот регион, вели градоначалникот ...
| | веќе видена | слични

Еко-активистите вријат зошто на брегот на Охридското езеро, во строго заштитениот појас кај Струга, само на 50 метри од езерото има 65 нелегално изградени ...
| | веќе видена | слични

Без стручен надзор, без план, стратегија и динамика се отстрануваат диво поставените објекти на плажите во Охрид, а багерите зад себе оставаат скршени стакла, ...
| | веќе видена | слични

Дилетантно и крајно силеџиски, без никаков план и стручно мислење се урива низ охридските плажи, а притоа се остава пустош, реагираат од граѓанската ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Општина Охрид донесе Решение за отстранување на времените објекти, во автокампот „Градиште“ откога при спроведениот вонреден инспекциски надзор на 15 автокамп ...
| | веќе видена | слични

Граѓанското здружение „Охрид SOS“ ја прикажа состојбата на плажите на брегот на Охридското Езеро по рушењето на дивоградбите од страна на Општина Охрид. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Градоначалникот на Охрид, Константин Георгиески попладнево објави дека општината донела Решение за отстранување на времените објекти, во автокампот „Градиште“ ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Дури ни во самиот Изборен штаб на социјалдемократите не им се веруваше кога пред четири години ја слушнаа веста дека освоиле дури 37 градоначалнички места уште ...
сите 409 | | | веќе видена

Овие избори се од исклучителна важност за нашите општини, за државата, затоа што исходот го трасира патот кон напредокот и развојот или кон враќање назад во ...
сите 334 | | | веќе видена

Министерството за внатрешни работи преку соопштение категорично ги отфрла, како што се вели, невистините кои за наводно координирано следење, малтретирање и ...
сите 110 | | | веќе видена

Охрид, 25. октомври 2021 (ИНПРЕС) – Втора недела кампања во пресрет на вториот круг од локалните избори што ќе се одржи на 31-ви октомври. Вечерва на полноќ ...
сите 184 | | | веќе видена

Првиот човек на Директоратот за билатерални односи со европски држави, Методија Белевски бил високиот функционер од МНР кој вршел политички притисоци врз ...
сите 181 | | | веќе видена

Општиот контекст останува поволен за слободата на медиумите и овозможува критичко известување на медиумите и покрај сериозните наоди кои се дел од овој ...
сите 291 | | | веќе видена

Од Општинската изборна комисија на Општина Бутел, денеска му е врачено уверението на Дарко Костовски, новиот градоначалник на Општината.Како што соопштија од ...
сите 233 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Баческа: Судии и правници, сите дојдете да ја видите слепата и селективна правда при уривање хотели во Охрид!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: