Мутација во британската варијанта на Ковид-19, типична за бразилската, за првпат откриена во Бугарија

Во Бугарија за првпат е изолиран британски сој на коронавирусот со мутација карактеристична за бразилската варијанта. Тоа го соопшти бугарскиот Национален ...
| | веќе видена | слични

Унгарија идентификувала два случаи на сојот на коронавирус кој прв пат бил откриен во Индија, соопштиле денеска здравствените власти. "Индискиот сој е присутен ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унгарија идентификуваше два случаи на индискиот вид на коронавирусот, која за првпат беше откриена во Индија, соопштија денеска здравствените власти. - ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Унгарија идентификува два случаја на индискиот вид коронавирус, изјави во петокот владин службеник одговорен за програмата за вакцинација. Според податоците на ...
| | веќе видена | слични

Речиси половината од повеќе од 3,4 милиони починати досега пријавени во текот на пандемијата на Covid-19 во светот се случиле во Америките, но вистинските ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новиот сој на коронавирусот првпат се појави во Индија и донесе дополнително ограничување и загриженост откако почна да се шири во 50 други земји од светот. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 523 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 184 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 254 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мутација во британската варијанта на Ковид-19, типична за бразилската, за првпат откриена во Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: