Научна конференција МФ-МАНУ:Не трошете на автомобили, мебел, покачете даноци за да се одржи финансиска стабилност


Време зa читање: 3 минути Академиците ги испорачаа решенијата до Владата за одржлива финансиска стабилност во постковид периодот, тема што беше дел од научната ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на денешниот настан во Охрид кој го организира партијата со Фондацијата Кондрад Аденауер на новинарско прашање ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски вели дека премиерот и вицепремиерот за економски прашања, Зоран Заев и Фатмир Битиќи за каков данок станува ...
| | веќе видена | слични

Ако Регулаторна ги прифати барањата на енергетските компании, цената на електричната енергија ќе се зголеми за најмногу 5%, но под услов ЕСМ да не ја поскапи ...
| | веќе видена | слични

Прогресивниот данок ќе се врати ама ќе биде поправичен од претходниот пат. Премиерот Заев вели дека нови даноци или зголемување на даноците нема да има, но ...
| | веќе видена | слични

Испраќаме порака на стабилност, нови даноци нема да има. Можни се нови намалувања од последниот квартал на годинава. Мај ќе го завршиме со 200 милиони евра ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Регулаторната комисија за енергетика минатата година во јули даде предлог за намалување на ДДВ на електрична енергија од 18 на 5 проценти, за што Владата даде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 478 | | | веќе видена

Полицијата го уапси Блерим Амети, организатор на денешните протести во градот Тетово, објави ТВ Шења.Како што може да се види на самото видео Ахмети седи во ...
сите 161 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 147 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 245 | | | веќе видена

Мила Царовска го уништи образованието во Македонија. Поради Царовска образовниот систем е во тотален хаос, а најмногу поради тоа страдаат децата и ...
сите 111 | | | веќе видена

Една од можните причини за пожарот кој буквално за три минути ја пеплоса модуларната болница е дефиблиратор, пренесува 4NEWS.mk. Дефиблираторот бил вклучен на ...
сите 217 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научна конференција МФ-МАНУ:Не трошете на автомобили, мебел, покачете даноци за да се одржи финансиска стабилност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: