Божиновски не е оптимист дека Македонија ќе добие датум за почеток на преговорите со ЕУ

Според премиерот Зоран Заев и во 2018а година добивме датум, зошто сега зборуваме за датум, нели така тој објави добивме датум, почнуваме преговори. Но, на ...
| | веќе видена | слични

Министерот за локална самоуправа, Горан Милевски во своето гостување во емисијата Само Вистина на Канал 5 телевизија вели дека државата има пари, само треба ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот на Левица, Борислав Крмов во своето гостување во емисијата Само Вистина на Канал5 телевизија вели дека секоја политичка партија мора да има и своја ...
| | веќе видена | слични

Министерот за локална самоуправа, Горан Милевски во своето гостување во емисијата Само Вистина на Канал5 телевизија истакна дека со начинот на рекламирање на ...
| | веќе видена | слични

Европска перспектива или „заедничка“ историја, каде е границата помеѓу фикцијата и реалноста? За прмиерот Заев аргументите во спорот со Софија „тежат“ на наша ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Интегра, Љупчо Ристовски во своето гостување во емисијата Само Вистина на Канал5 телевизија истакна дека не е на повидок позитивен исчекор во ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на ДОМ, Маја Морачанин во своето гостуваање во емисијата Само Вистина на Канал5 телевизија истакна дека не смее да се гледа со преголем ...
| | веќе видена | слични

Почитувани сограѓани, вечерва во Само Вистина, ќе дебатираат секој со својата Маја Морачанин претседателка на ДОМ и Љупчо Ристовски, претседател на Интегра. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Божиновски не е оптимист дека Македонија ќе добие датум за почеток на преговорите со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: