Гувернерот на Њујорк: Вакцинираните не мора да носат маски


Етичкиот комитет на руското министерство за здравство не одобри клинички тестирања на комбинацијата на вакцините АстраЗенека и Спутник Ве во Русија. ...
| | веќе видена | слични

Европската агенција за лекови (ЕМА) ја одобри употребата на ковид вакцината на „Фајзер/Бионтек“ за децата од 12 до 15 години, прва за оваа возрасна група во ...
| | веќе видена | слични
5 копии
5 копии

Европската агенција за лекови (ЕМА) ја одобри употребата на вакцината на „Фајзер“ за деца на возраст од 12 до 15 години. Одлуката е донесена денеска, а се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Додека некои земји се борат да добијат доза повеќе, во Хонг Конг, близу два милиони дози на вакцината на Фајзер-БиоНТек против коронавирус можат да завршат во ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

Премиерот Зоран Заев, на денешниот брифинг со новинарите кажа дека прашањето за морална одговорност и за негова оставка станува банално. „СДСМ има квалитетни ...
сите 509 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

За 40% е намелена инциденцата на ширење на вирусот кај населението на ниво на цела држава со почетокот на училишната година, споредбено со ширење на вирусот во ...
сите 265 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Гувернерот на Њујорк: Вакцинираните не мора да носат маски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: