Унгарија го одби заедничкиот став на ЕУ за Израел

4 копии

На Унгарија ѝ недостасува присуство на Велика Британија во рамките на Европската Унија, изјави денеска унгарскиот премиер Виктор Орбан, додавајќи дека двете ...
| | веќе видена | слични

Унгарија ќе ги укине сите преостанати рестриктивни мерки, вклучувајќи полициски час и носење маска на отворено, откако викендов ќе биде достигната бројката од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Кина денеска го поздрави примирјето што стапи во сила во Појасот Газа и најави испраќање на хуманитарна помош за Палестинците. – Кина го поздравува примирјето ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Унгарија ќе ги укине сите рестриктивни мерки, вклучувајќи полициски час и носење маска на отворено, откако викендов ќе биде достигната бројката од пет милиони ...
| | веќе видена | слични

– Кина го поздравува примирјето и се надева дека и двете страни сериозно ќе го почитуваат прекинот на огнот и запирањето на насилството", изјави портпаролот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Унгарија ќе ги укине повеќето од рестриктивните мерки воведени поради Ковид-19, вклучително и ноќниот полициски час, штом бројот на вакцинирани викендов ќе ...
| | веќе видена | слични

Унгарија ќе ги укине повеќето од преостанатите ограничувања поврзани со „Ковид-19“, вклучително и ноќниот полициски час, штом бројот на вакцинирани ќе достигне ...
| | веќе видена | слични

Останато

Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до 23, а ...
сите 382 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ имаше принципелна позиција дека важно е овие избори да бидат фер и демократски, да не ни се случува како што беше за парламентарните избори да има ...
сите 228 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 148 | | | веќе видена

Вчерашната бројка на 81 новозаразени дополнително ја зголеми загриженоста, откако овој тренд е во постојан пораст неколку дена. Откако вчера на листата се ...
сите 212 | | | веќе видена

Во последните 24 часа во Македонија е потврден 81 нов заболен со коронавирус, соопшти Министерството за здравство.Направени се 5.315 тестирања, а најголем број ...
сите 270 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 194 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Унгарија го одби заедничкиот став на ЕУ за Израел

Од:
До кого (е-маил):
Порака: