ФИТР и УНИЦЕФ го обновуваат партнерството за поддршка на младите при работа на иновативни еко-р


Фондот за иновации и технолошки развој и Фондот за деца на Обединетите нации (УНИЦЕФ) потпишаа нов тригодишен Меморандум за разбирање , со цел продолжување на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Премиерот Зоран Заев упати силна поддршка за иновативните идеи на македонската старт-ап заедница и нивната голема улога во економскиот раст, како на локално, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Иновативните идеи го движат светот напред, а јас сум убеден дека сите заедно ќе направиме уште поуспешен деловен амбиент со посветена трансформација на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Успешно е завршен Самитот на Huawei за жените програмери (Huawei Women Develo Summit), на кој се придружија жени од различни области и во различни фази од ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Даночни ослободувања, посебно за ИТ индустријата, бараат стопанствениците. Во спротивно ќе останеме без кадар. Младите ќе избегаат во соседните земји, каде има ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Носителите на функции креираат можности, трасираат пат за самите стопанственици без разлика дали се млади или се веќе искусни да можат да направат исчекор. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заменикот на претседателот на Владата, задолжен за економски прашања, координација на економските ресори и инвестиции, Фатмир Битиќи и директорот на Фондот за ...
| | веќе видена | слични

Фондот за иновации и технолошки развој и УНИ Банка п отпишаа Меморандум за меѓусебна соработка, со кој се отвораат нови можности за финансирање и олеснување на ...
| | веќе видена | слични

Со официјално затворање на обуката за развој на деловни вештини и претприемништво „Проектот Лидер“ што е организирана од Македонија 2025 и Ајви бизнис школата ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ОХРИД ГО ЗАДРЖА СТАТУСОТ НА УНЕСКО Министерот за животна средина и просторно планирање Насер Нуредини во своето обраќање на сесијата на Комитетот на УНЕСКО ...
сите 162 | | | веќе видена

– Почитувани помагатели и лични асистенти на лицата со оштетен вид, ова е QR кодот коj директно ве води до платформата за симнување на македонската верзија на ...
сите 111 | | | веќе видена

Силно невреме повторно ја погоди Белгија. Погодени се провинциите југоисточно од Брисел, направена е голема материјална штета. Се очекува дождот во Белгија да ...
сите 106 | | | веќе видена

Северна Македонија и понатаму ги истражува сите легални начини како поранешниот премиер Груевски да биде вратен назад, со цел да ја отслужи казната изречена од ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФИТР и УНИЦЕФ го обновуваат партнерството за поддршка на младите при работа на иновативни еко-р

Од:
До кого (е-маил):
Порака: