Граѓаните на Црна Гора нема да носат маски на отворено

5 копии

Албанскиот премиер Еди Рама од плоштадот „Скендербег“,во Тирана, каде одблиску го следеше процесот на вакцинацијата на транспортните работници, што почна ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во Албанија од први јуни се укинува задолжителното носење заштитна маска на лицето на отворен простор а полицискиот час се скусува за еден час и ќе трае од ...
| | веќе видена | слични
8 копии

По видното намалување на бројот на заразени и починати од Ковид-19, косовските власти најавуваат дека од средината на идниот месец ќе ја укинат забраната за ...
| | веќе видена | слични

Техничкиот комитет на експерти во Албанија одлучи да ги ублажи рестриктивните мерки заради пандемијата на корона вирусот, пишува денеска ТВ 21. Во изјава за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Eпидемијата на коронавирусот сè уште не е завршена, предупредуваат епидемиолози од Словенија. Тие велат дека некои ограничувања ќе останат на сила и во летото. ...
| | веќе видена | слични
4 копии
4 копии

Преку системот за моделирање на податоци, научниците од Институтот Пастер веруваат дека земјата може да го избегне 4-тиот бран на епидемијата со Ковид-19 во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Можеме да се опуштиме само кога 14-дневниот просек на кумулативната инциденца ќе се спушти под 20, што ќе значи дека епидемијата поминала, – изјави ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 80 | | | веќе видена

Денес во билтенот на Министерството за здравство, најмладиот починат од коронавирусот е 30 годишен пациент од Валандово. Пријавени се 12 починати лица: 10 ...
сите 363 | | | веќе видена

Скопјанец ја оставил вратата од домот отклучена, пo што двајца насилници упаднале и го истепале. Насилниците упаднале во домот во скопското село Идризово и ...
сите 161 | | | веќе видена

Хрватскиот епидемиолог од Заводот за јавно здравство, Ива Пем Новосел, гостуваше во ХРТ каде зборуваше за состојбата со коронавирусот. Таа вели дека и ...
сите 174 | | | веќе видена

Подигнување на квалитетот на услугите во предучилишното образование и грижа што треба да доведе до поголеми образовни постигнувања, личен развој и социјална ...
сите 213 | | | веќе видена

Членовите на семејства на жртвите во тетовската модуларна болница денеска даваат исказ во тетовското јавно обвинителство. Нема детали, дали меѓу нив има и дел ...
сите 215 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Граѓаните на Црна Гора нема да носат маски на отворено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: