50 нови случаи на COVID-19, 2 новозаболени и 5 оздравени лица од Охрид

2 копии
15 копии
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 5 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 137 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

Д-р Балевски директор на охридската болница: Пандемијата е лекција и големо искуство за сите, се надевам не ќе се повтори! После година и три месеци, тешка ...
| | веќе видена | слични

„Две одделенија во општа болница „8 Септември“ за лекување на ковид пациенти се затворија, намален е бројот и на починати и на бројот на хоспитализација“, ...
| | веќе видена | слични

Доктор Иван Барбов невролог и директор на Клиниката за неврологија во емисијата 24 анализа истакна дека се затврија ковид центрите на клиниките и од петокот ...
| | веќе видена | слични

Владимир Ристовски интернст-кардиолог од ГОБ „8ми септември“ во емисијата 24 анализа рече дека во последните три недели има олабавување на притисокот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Поранешниот политичар и сараевски професор Златко Лагумџија, го критикуваше Претседателството на Босна и Херцеговина затоа што не ја вклучило државата во ...
сите 522 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

50 нови случаи на COVID-19, 2 новозаболени и 5 оздравени лица од Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: