Мицкоски од Штип: Ќе побараме и текстилните работници да се вметнат во шестиот пакет мерки (ВИДЕО)


Идната Влада којашто нормално нема да биде оваа која што е сегашната, да посвети поголемо внимание и поголем фокус на успешните семејни бизнис, заштомалите ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Антонијо Милошоски од ВМРО-ДПМНЕ денеска со други пратеници беше во посета на Охрид. -Тука сум прво затоа што имаме со Германската фондација Конрад Аденауер ...
| | веќе видена | слични

– ВМРО-ДПМНЕ ќе донесе закон за тутунот со кој кило тутун не смее да се увезе додека не се откупи целокупниот домашен тутун и се обврзува на чесна откупна цена ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Одржавме одлична средба со Месните комитети во Прилеп и Општинскиот комитет во Могила. Граѓаните се разочарани од погрешните политики на криминалната Власт на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Христијан Мицкоски, претседател на ВМРО-ДПМНЕ, денес се сретна со претставници на здруженија на тутунарите од Прилеп и прилепско.„Штотуку заврши средбата со ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ се сретна со претставници на неколку тутунарски здруженија од Прилеп. По состанокот во видео порака рече семејствата на тутунарите ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски одговарајќи на новинарско прашање по изјавата во Прилеп рече дека ВМРО-ДПМНЕ е партија од народот и дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски при посетата на Општина Прилеп во изјава за медиуми рече дека криминалниот скандал за изнудата на 250 илјади ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицкоски од Штип: Ќе побараме и текстилните работници да се вметнат во шестиот пакет мерки (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: