Починаа 16 лица од ковид-19, најмладиот на 47 години

16 копии
3 копии

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во Скопје се хоспитализирани 5 нови пациенти поради компликации од корона вирусот. Вкупно 137 лица сомнителни и ...
| | веќе видена | слични

Д-р Балевски директор на охридската болница: Пандемијата е лекција и големо искуство за сите, се надевам не ќе се повтори! После година и три месеци, тешка ...
| | веќе видена | слични

„Две одделенија во општа болница „8 Септември“ за лекување на ковид пациенти се затворија, намален е бројот и на починати и на бројот на хоспитализација“, ...
| | веќе видена | слични

Доктор Иван Барбов невролог и директор на Клиниката за неврологија во емисијата 24 анализа истакна дека се затврија ковид центрите на клиниките и од петокот ...
| | веќе видена | слични

Владимир Ристовски интернст-кардиолог од ГОБ „8ми септември“ во емисијата 24 анализа рече дека во последните три недели има олабавување на притисокот од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и многу топло со слаб до умерен ветер претежно од западен правец. Минималната температура ќе се движи од 14 до ...
сите 399 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 193 | | | веќе видена

Борбата против криминалот и корупцијата продолжува и никој нема да биде поштеден од какви било индиции или постапки коишто се незаконски, порача премиерот, ...
сите 237 | | | веќе видена

Повторно зголемување на бројките на новодијагностицирани пациенти со Ковид-19 се бележи во текот на вчерашниот ден. Од направени 5.315 тестирања, регистрирани ...
сите 202 | | | веќе видена

Дваесет и седумгодишно момче од Македонска Каменица е прободено во викенд куќа во Поточко маало во Македонска Каменица. Настанот кој е потврден од полициските ...
сите 273 | | | веќе видена

Како дел од церемонијата на потпишување на договорот и меморандумите денеска беше објавено новото име на иницијативата позната како Мини Шенген која се ќе се ...
сите 422 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Починаа 16 лица од ковид-19, најмладиот на 47 години

Од:
До кого (е-маил):
Порака: