Во Црна Гора се укинува носењето маски на отворено

2 копии
3 копии
2 копии

Туристите од Србија кои сакаат да летуваат во Грција, но немаат доказ дека прележале коронавирус или не биле вакцинирани, можат да направат ПЦР-тест во С. ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Поради поевтиниот ПЦР-тест во Северна Македонија, многу српски туристи кои патуваат во Грција одбираат да бидат тестирани кај соседите, пишуваат српските ...
| | веќе видена | слични

Поради поевтиниот тест за ПЦР во Северна Македонија, многу српски туристи кои патуваат во Грција претпочитаат да бидат тестирани кај соседите, пренесуваат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Мнозинството српски медиуми денеска како главна вест ја соопштија одлуката на македонската влада за ослободувањето од плаќање патарина на коридорот 10 од 15 ...
| | веќе видена | слични

Епидемиолошката состојба во Црна Гора е на ниво од јули минатата година, периодот пред почетокот на вториот бран на пандемијата кој силно ја погоди земјата, па ...
| | веќе видена | слични

Здравствените власти во Црна Гора одлучија да ја укинат мерката за носење на маски на отворено, откако се подобри епидемиолошката состојба во земјата. Мерката ...
| | веќе видена | слични

Останато

И по десетина дена од несреќата, знаеме само дека Филипче и Заев не даваат оставка, додека истрагата нема одговор на ниту едно прашање. Оставка на Хасани, ...
сите 504 | | | веќе видена

Тетовската полиција денеска приведе уште две лица поради учество во вчерашниот настан во Мала Речица кога група луѓе се обидоа насилно да поминат преку ...
сите 168 | | | веќе видена

Денеска на Меѓународниот аеродром во Скопје пристигнаа 44 граѓани од Авганистан, односно од организацијата „Тиркиз моунтејн“ (Тurquoise Мountаin). Овие лица се ...
сите 113 | | | веќе видена

Ако до сега некој се сомневаше, еве го Христијан Мицкоски на дело како се обидува на подмолен начин, без трошка совест, да ги злоупотребува чувствата на ...
сите 143 | | | веќе видена

Министерството за економија на Македонија нема потпишано договор/меморандум за соработка за скијачкиот центар Попова Шапка – Брезовица со Косово, ни одговорија ...
сите 121 | | | веќе видена

Истражители од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција вчера почнаа со првично разгледување на документација за модуларната ...
сите 261 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, чиј нов, трет по ред владин кабинет треба да биде изгласан денеска, при презентацијата на владината програма, задржувајќи се на ...
сите 368 | | | веќе видена

МВР ги известува граѓаните дека на подрачјето на Скопје, утре, недела (19 септември), во периодот од 18 до 23 часот, поради реализација на манифестацијата ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Црна Гора се укинува носењето маски на отворено

Од:
До кого (е-маил):
Порака: