Радев и Мицотакис разговараа за европската интеграција на Западен Балкан


Бугарскиот претседател, Румен Радев, оствари телефонски разговор со премиерот на Република Грција, Киријакос Мицотакис, соопшти прес-службата на Радев. ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Словенечкиот премиер Јанез Јанша го поддржа проширувањето на ЕУ кон Западен Балкан, оценувајќи дека членството во Унијата ќе реши многу проблеми во тој регион, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Словенечкиот премиер Јанез Јанша, чија земја на 1 јули го презема претседателството на Европската Унија, изјави дека ќе се залага за агресивно проширувaње на ...
| | веќе видена | слични

Словенија планира да го врати проширувањето со земјите од Западен Балкан на агендата на ЕУ за време на шестмесечното претседавање кое започнува во јули. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стратешка цел е регионот да стане дел од ЕУ, вели словенечкиот премиер Јанез Јанша. Јанша ги наброја приоритетите на неговата земја за време на претседавањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот на Словенија, Јанез Јанша, денес изјави дека проширувањето на ЕУ кон Западен Балкан е стратешки одговор на многу тековни предизвици во Европа и дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот на Словенија, Јанез Јанша, попладнево одржа прес конференција во Европскиот Парламент на која доби прашање за наводниот словенечки нон пејпер во кој ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, за време на работна посета на Полска се сретна со својот домаќин, шефот на полската дипломатија Збигњев Рау. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорите на Поштите на Србија и Македонија, Зоран Ѓорѓевиќ и Јани Макрадули, во Белград потпишаа Протокол за деловна соработка, во рамки на иницијативата ...
сите 568 | | | веќе видена

Денешната одлука на судот за 27 април е темпирана и планирана прeсуда која има за цел да создава страв кај политичките непријатели на Зоран Заев и целосно ја ...
сите 142 | | | веќе видена

Зголемен е бројот на повици во Службата за Итна медицинска помош во Скопје, а екипите од изутрината, досега, интервенираа кај 30 случаи. Граѓаните кои бараат ...
сите 117 | | | веќе видена

Централна свеченост по повод честувањето на Илинден во Крушево. Свеченоста започна со полагање свежо цвеќе од претседателот Стево Пендаровски и бројни ...
сите 229 | | | веќе видена

Голем удел во бројот на новозаразени периодов се патниците кои доаѓаат од странство, а дали тие се носители на Делта-варијантата се утврдува дополнително, ...
сите 255 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се шират видеа за големиот пожар што ја зафати околината веднаш до Кочани. Граѓаните молат за помош. Велат дека ситуацијата е очајна ...
сите 175 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Радев и Мицотакис разговараа за европската интеграција на Западен Балкан

Од:
До кого (е-маил):
Порака: