Ревизорите му порачаа на Врховниот суд да ја осигура зградата, АКМИС системот не е осигуран!

Ревизорите препорачуваат Врховниот суд да ја осигура зградата во која е сместен, бидејќи во неа е сместен АКМИС системот кој го користат сите судови. Врховниот ...
| | веќе видена | слични

Има системска слабост при распределбата на предметите во судовите преку АКМИС системот поради што е можно нивно доцнење, утврдиле државните ревизори во ...
| | веќе видена | слични

Останато

Германската метеоролошка служба предупредува декавикендов може да се очекуваат обилни врнежи од дожд во областите кои веќе беа погодени од големи поплави. Се ...
сите 363 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ревизорите му порачаа на Врховниот суд да ја осигура зградата, АКМИС системот не е осигуран!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: