На политичкото мени изостана проширувањето на Унијата


Лидерите од Западен Балкан, по свечената вечера во Брисел, излегоа со песимистички видувања за брзото интегрирање на земјите од регионот во Европската Унија, а ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Словенечкиот премиер Јанез Јанша го поддржа проширувањето на ЕУ кон Западен Балкан, оценувајќи дека членството во Унијата ќе реши многу проблеми во тој регион, ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Словенечкиот премиер Јанез Јанша, чија земја на 1 јули го презема претседателството на Европската Унија, изјави дека ќе се залага за агресивно проширувaње на ...
| | веќе видена | слични

Словенија планира да го врати проширувањето со земјите од Западен Балкан на агендата на ЕУ за време на шестмесечното претседавање кое започнува во јули. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Стратешка цел е регионот да стане дел од ЕУ, вели словенечкиот премиер Јанез Јанша. Јанша ги наброја приоритетите на неговата земја за време на претседавањето ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот на Словенија, Јанез Јанша, денес изјави дека проширувањето на ЕУ кон Западен Балкан е стратешки одговор на многу тековни предизвици во Европа и дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Премиерот на Словенија, Јанез Јанша, попладнево одржа прес конференција во Европскиот Парламент на која доби прашање за наводниот словенечки нон пејпер во кој ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Министерот за надворешни работи, Бујар Османи, за време на работна посета на Полска се сретна со својот домаќин, шефот на полската дипломатија Збигњев Рау. ...
| | веќе видена | слични

„Уште една силна поддршка од искрени пријатели во Европската унија. Полска ќе продолжи активно да се залага, во рамките на советите на ЕУ за имплементација на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 389 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 317 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

На политичкото мени изостана проширувањето на Унијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: