ВИДЕО | Ирена Цветковиќ: Речиси не постои учебник кој задоволува минимум критериуми за квалитет


Реформите што се предвидуваат во Предлог законот за учебници и други наставни и дидактички материјали ќе значат напредок во образовните политики, особено од ...
| | веќе видена | слични

Се надевам дека за брзо ќе заврши пандемијата, дека нема да има нов бран и дека повторно од семптември учебната година ќе започне онака како шпто треба и за ...
| | веќе видена | слични

Јас сум позитивниот пример и можност да се каже дека постои возможна мисија да успееш како Ром, во неромски средини. Кај нас имаме една перцепција да бидеме ...
| | веќе видена | слични

Според сите статистики кои ги имаме во изминатите две децении се испоставува дека работното место и тоа како било една одлична локација каде можеме да го ...
| | веќе видена | слични

Зелените партии се враќаат на сцена како резултат на целиот колапс на животната средина на локално ниво и на климатскиот колапс на глобално ниво. Луѓето ...
| | веќе видена | слични

Пластична хирургија беше еден од Ковид центрите. Тоа беше едно правилно предвидување на минситерот за здравство, бидејќи со следење на целиот развој на растење ...
| | веќе видена | слични

Не сум изненаден. Лично сум поминал многу пати низ тоа – секогаш луѓето кога се соочуваат со нешто непознато или не се информира доволно за нешто, имаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 235 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Продолжуваме со европеизација на С. Македонија, а кога ЕУ ќе реши да ни испорача почеток на преговори, бидејќи тоа го заслужуваме, можат да ни се јават, објави ...
сите 67 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВИДЕО | Ирена Цветковиќ: Речиси не постои учебник кој задоволува минимум критериуми за квалитет

Од:
До кого (е-маил):
Порака: